کافه بازار

جزئیات

  • فلت موشن
  • 40 استوری برد
  • 87 فریم
  • 1 دقیقه و 30 ثانیه
  • صوت & صداگذاریای
URLhttp://flatmode.ir/?p=29
اشتراک

Bazar-storyboard

استوری برد باعث مي‌شود قبل از اينكه دست به كار ساخت انيميشن شويد درك درستي از كاري كه در نهايت مي‌خواهيد انجام دهيد داشته باشيد و داستانتان را بتوانيد به بهترين نحو بيان كنيد. فيلم نامه مصور چيزي شبيه به يك داستان كميك استريپ است (مانند داستانهاي تن تن،‌ من و بابام و …) كه در اين داستانها چند تصوير از نماهاي مختلف روايت داستان را برعهده دارد اما در استوري برد سعي ميشود خيلي به جزئيات تصويري پرداخته نشود ولي در عوض نحوه روايت و بيان داستان به زبان تصوير با دقت به تصوير كشيده شود.

img-1-1200x600

اگر تهیه کننده وقت و زمان کافی در اختیار کارگردان و طراح استوری برد قرار دهد، در واقع آن‌ها این شانس را خواهند داشت تا داستان را به بهترین شکل ممکن پردازش و آماده اجرا کنند. هرچه زمان بیشتری برای استوری برد صرف شود نتیجه کار درخشان‌تر و بهتر خواهد بود. در یک سیستم ایده‌آل، تولید یک فیلم انیمیشن آغاز نمی‌شود مگر اینکه استوری برد تکمیل شده باشد و نقائص آن نیز رفع شده باشد.

img-2-1200x600

در انیمیشن و جلوه‌های ویژه، مرحله استوری برد ممکن است به وسیله مدل‌های ساده شده‌ای که انیماتیک نامیده می‌شوند، دنبال شود تا تصویر بهتری از صحنه با حرکت و زمانبندی بدهد. در ساده‌ترین حالت، انیماتیک تصاویری ثابت هستند که با هم ویرایش شده و به ترتیب نشان داده می‌شوند. برای آزمایش درست بودن کارایی تصاویر و صدا، معمولاً دیالوگ یا موسیقی متن نیز (که معمولاً از استوری برد گرفته می‌شود) به این توالی تصاویر ثابت اضافه می‌شود.

img-3-1200x600

از مزایای استوری برد سه بعدی این است که تقریباً نشان می‌دهد که با استفاده از لنز دوربین فیلمبرداری تصویر چگونه است. از معایب آن وقت گیر بودن است. استوری برد سه بعدی را می‌توان با استفاده از برنامه‌های انیمیشن سه بعدی یا عروسک‌های دیجیتالی با برنامه‌های سه بعدی ساخت.

 

آخرین پروژه ها